Dawniej Kraina
Zieleni
Home
/ Usługi / Nawadnianie

Automatyczny system nawadniania

Utrzymanie bujnej i zdrowej roślinności w ogrodzie wymaga zapewnienia właściwej wilgotności gleby przez cały okres wegetacji.

Utrzymanie bujnej i zdrowej roślinności w ogrodzie wymaga zapewnienia właściwej wilgotności gleby przez cały okres wegetacji. Podlewanie ręczne może być efektywne, jednak wymaga czasu i zaangażowania. Znacznie łatwiejszym sposobem na nawadnianie zarówno ogrodów prywatnych, jak i trenów miejskich jest automatyczny system nawadniania. Pozwala on nie tylko ograniczyć czas, ale również racjonalnie wykorzystać wodę, która precyzyjnie doprowadzana jest do roślin w ilości, jakiej potrzebują. Dzięki temu można ograniczyć jej zużycie do nawet o 50%.

Skontaktuj się z nami

Ogranicz zużycie wody nawet do 50%!

Nawadnianie ogrodu - etapu współpracy

Etap 1. Pomiary

Projektowanie automatycznego systemu nawadniania dla danego ogrodu rozpoczynamy od dokładnych pomiarów terenu oraz lokalizacji ujęć wody. Uwzględniamy również ich wydajność i ciśnienie.


Etap 2. Konsultacja

Kolejnym krokiem jest dokładne omówienie z właścicielem ogrodu dostępnych rodzajów urządzeń zraszających oraz sposobu sterowania nimi i miejsca instalacji sterowników.


Etap 3. Konfiguracja

Następnie dobieramy odpowiednie urządzenia nawadniające i umieszczamy je w projekcie.


Etap 4. Realizacja

Po akceptacji przez klienta zaprojektowanego systemu nawadniania przystępujemy do jego realizacji.

Nawadnianie nr 1 Nawadnianie nr 2 Nawadnianie nr 3 Nawadnianie nr 4 Nawadnianie nr 5 Nawadnianie nr 6

Odpowiedni dobór metod nawadniania ogrodu

Przy rozmieszczeniu zraszaczy bierzemy pod uwagę nie tylko kąty, pod jakimi pracują, ale również odległości, w których mogą działać, aby nie powstawały suche plamy. Dla wielu roślin znacznie bardziej efektywną metodą nawadniania jest położenie linii kroplujących, dzięki którym woda dostarczana jest bezpośrednio do korzeni. Korzystamy z najnowszych rozwiązań oferowanych przez uznane marki. Dzięki temu mamy pewność co do prawidłowości działania i niezawodności opracowanego systemu.

System automatycznego nawadniania ogrodu może być wykonany wraz z zakładaniem ogrodu lub dla już zaaranżowanego terenu. Ponadto projektujemy i wykonujemy także systemy zraszania polowego oraz nawadniania roślin uprawianych pod osłonami.

Jeśli masz pytania, napisz do nas lub zadzwoń i umów się na rozmowę z naszym specjalistą.

Jeśli masz pytania, napisz do nas lub zadzwoń i umów się na rozmowę z naszym specjalistą.

Skontaktuj
się z nami
Porozmawiajmy
o Twoim ogrodzie
Zadzwoń do nas! 509 576 369