Dawniej Kraina
Zieleni
Home
/ Usługi / Zakładanie ogrodów

Zakładanie ogrodów

Marzysz o tym, aby Twój ogród stał się oazą spokoju miejscem, gdzie będziesz mógł wypocząć po ciężkim dniu w pracy, ciesząc się obcowaniem z przyrodą?

Pragniesz, aby zawsze piękny i zadbany był Twoją dumą? Chcesz, aby otoczenie Twojej firmy, restauracji, czy hotelu budziło zachwyt klientów?

Nie masz pomysłu na ogród Powierz nam to zadanie!

Każdy ogród, niezależnie od jego powierzchni i ukształtowania terenu, może być piękny i funkcjonalny. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak go urządzić, ani czasu, żeby o niego dbać, powierz nam to zadanie. Projektowaniem ogrodów zajmujemy się już od wielu lat. Wiedza i doświadczenie, jakie przez ten czas zdobyliśmy, pozwalają nam urządzić każdy ogród. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, wykwalifikowanymi pracownikami i własnym zapleczem wysokiej jakości roślin.

Dzięki temu nasze realizacje na każdym etapie przebiegają szybko i sprawnie.

Zakładanie ogrodów

1. Rozpoznanie potrzeb oraz oczekiwań klienta

Współpracę z każdym klientem rozpoczynamy od rozmowy, podczas której ustalamy jego potrzeby i oczekiwania. Dzięki temu wszystkie nasze realizacje są dopasowane do preferencji ich późniejszych użytkowników, dlatego dają im mnóstwo przyjemności z korzystania z ogrodu, a nam satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Na tym etapie dowiadujemy się czemu na służyć teren wokół domu lub innego budynku, pojawienia się jakich elementów klient oczekuje, jaką roślinność preferuje, czy w przyszłości chce powierzyć pielęgnacje ogrodu profesjonalistom, czy woli sam o niego dbać i ile czasu może na to przeznaczyć. Dokładnie analizujemy także teren, który ma być zagospodarowany, pod względem ukształtowania, gleby, obecnych nasadzeń, przebiegu instalacji, a także znajdujących się na nim elementów małej architektury jak altany, oczka wodne czy tarasy.


2. Wycena przygotowania projektu

Po dokładnym rozpoznaniu potrzeb klienta, kiedy wiemy jaka powierzchnia jest do zagospodarowania, jak duży obszar zostanie objęty nasadzeniami, a na jakim założony będzie trawnik, możemy oszacować koszty przygotowania szczegółowego projektu. Oprócz wielkości działki oraz ukształtowania terenu, na cenę wpływa także to jakie istniejące obiekty, czy rośliny trzeba w nim ująć oraz to jak ma zostać połączona funkcja dekoracyjna, funkcjonalna i rekreacyjna całego założenia. Czy oprócz samych nasadzeń w ogrodzie mają znaleźć się elementy małej architektury, takie jak altana, pergola, palenisko, czy wiata na drewno lub warzywnik. Ostateczny koszt wykonania projektu zależy również od tego, czy ma on uwzględniać elementy brukarskie w postaci ścieżek, podjazdów, różnego rodzaju murków i obrzeży. Koszty mogą wahać się od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy, dlatego każda realizacja podlega indywidualnej wycenie.

3. Przygotowanie projektu

Po dokładnym ustaleniu preferencji klienta przygotowywany jest czarno-biały szkic koncepcyjny, który zawiera kształt i układ planowanych rabat, chodników, trawników i innych uzgodnionych wcześniej elementów. Dopiero po jego zaakceptowaniu przez klienta przygotowywany jest szczegółowy projekt ogólnego układu ogrodu i roślinności. Tworzona jest kolorowa plansza podstawowa, następnie plansza z nasadzeniami. Kolejny krok to plansza techniczna zawierająca: projektowane nawierzchnie, dokładne wymiary, ogólny dobór oświetlenia, elementów małej architektury oraz zestawienie ilościowe materiałów, których wykorzystanie jest przewidywane. Projekt bardzo szczegółowo przedstawia wszystkie elementy tworzące ogród. Dokładnie opisuje roślinność, elementy małej architektury, a także wszystkie prace, które zostaną przeprowadzone na etapie jego zakładania, a także czynności pielęgnacyjne konieczne do wykonania w przyszłości.

Roślinność

Do projektu dołączony zostaje katalog wszystkich wykorzystanych roślin wraz ze zdjęciami i szczegółową informacją o sposobie ich pielęgnowania i podlewania. Przygotowany opis wskazuje czas nawożenia oraz przedstawia zalecenia dotyczące pielenia chwastów, wykonywania cięć, usuwania przekwitłych kwiatostanów oraz zeschłych liści, aby roślina była zdrowa i okazała w kolejnych latach. Zawiera również informacje o tym, jakie rośliny można dosadzić w miejscach tych, które zakończyły już kwitnienie w danym sezonie. W opisie projektu precyzyjnie określamy również jakimi środkami należy nawozić założone trawniki oraz kiedy przeprowadzać ich wertykulację i areację. Wszystkie zawarte w projekcie informacje i wskazówki są pomocą w pielęgnacji ogrodu przez wiele lat.

Opis prac

Projekt zawiera dokładny opis wszystkich prac, które będą przeprowadzone podczas zakładania ogrodu. Wymienione są w nim czynności związane z przygotowaniem terenu pod rabaty i trawnik w zależności, czy będzie on wysiany, czy wykorzystana zostanie trawa z rolki. Następnie opisuje szczegółowo kolejność i sposób wykonania wszystkich zaplanowanych nasadzeń oraz wykończenie terenu po ich zakończeniu. Projekt uwzględnia nie tylko spulchnienie, oczyszczenie wyrównanie terenu, ale także konieczność wzbogacenia gleby o składniki mineralne, których w niej brakuje.

Elementy brukarskie i mała architektura

Projekt zawiera najdrobniejsze szczegóły wykonania i opis wszystkich materiałów dodatkowych, których użycie jest planowane. Wskazuje m.in. rodzaj użytej kostki ozdobnej, maty ściółkujące, wymiary altan, tarasu, czy paleniska. Proponuje także oświetlenie ogrodowe, które uzupełni całą kompozycję, aby wyglądała zjawiskowo także po zmierzchu, tworząc odpowiedni nastrój do wieczornego wyciszenia lub gwarnego biesiadowania z rodziną i znajomymi.

Po dokładnym zaplanowaniu i wprowadzeniu do projektu wszystkich wyżej wymienionych elementów przygotowywana jest wizualizacja, dzięki której klient może zobaczyć, jak będzie wyglądał jego ogród po zrealizowaniu wszystkich opisanych prac.

Działamy głównie na terenie Śląska.

Dotychczas mieliśmy przyjemność pracować dla klientów w takich miastach jak m.in.: Katowice, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Tychy, Mikołów, Będzin, Dąbrowa Górnicza oraz Sosnowiec.

Skontaktuj się z nami

4. Zakładanie ogrodu

Kolejnym etapem, naszej współpracy z klientem jest założenie zaprojektowanego wcześniej ogrodu. Kiedy uzgodnimy już wszystkie szczegóły, wprowadzimy do projektu wszelkie sugestie i życzenia klienta, możemy przystąpić do wykonania zaplanowanych prac. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu realizacja zawsze przebiega sprawnie i szybko. Nasi doświadczeni pracownicy wykonują każdą czynność z dużą dbałością o szczegóły, dlatego efekty naszych prac są zachwycające, co potwierdzają opinie naszych zadowolonych klientów.


5. Pielęgnacja ogrodu

Klienci, którzy powierzyli nam zaprojektowanie, a następnie założenie swojego ogrodu, mogą pielęgnować go samodzielnie, wykorzystując do tego informacje zawarte w szczegółowym opisie projektu. Jeśli jednak nie mogą poświęcić dbaniu o ogród wystarczającej ilości czasu i energii, mogą zdać się na nas również w tej kwestii. Wykorzystując specjalistyczne narzędzia oraz wiedzę i kwalifikacje naszych pracowników z przyjemnością kompleksowo zadbamy o każdy, powierzony naszej opiece ogród, aby był piękny przez cały rok.

Zakładanie ogrodów nr 1 Zakładanie ogrodów nr 2 Zakładanie ogrodów nr 3
Porozmawiajmy
o Twoim ogrodzie
Zadzwoń do nas! 509 576 369