Dawniej Kraina
Zieleni

Home
/ Nawadnianie Dąbrowa Górnicza

Nawadnianie ogrodów Dąbrowa Górnicza

Jednym z podstawowych parametrów, który pomaga utrzymać bujną i prawidłowo rozwijającą się roślinność w ogrodzie jest właściwa wilgotność gleby, utrzymywana na odpowiednim poziomie przez cały okres wegetacji.

Odpowiednia wilgotność gleby zapewnia utrzymanie bujnej oraz przede wszystkim zdrowej roślinności w ogrodzie. Kluczowe jest tutaj, aby dbać o to przez cały okres wegetacji roślin. Najłatwiejszym sposobem jest tutaj automatyczny system nawadniania, sprawdzający się zarówno na terenach publicznych (zieleń miejska), jak również w prywatnych ogrodach. Owszem, tradycyjne podlewanie ręcznie również może być całkiem efektywne, ale jednocześnie wymaga o wiele więcej czasu oraz zaangażowania. Automatyczny system nawadniania pozwala nam po pierwsze ograniczyć czas, a po drugie zmniejszyć zużycie wody, która dzięki zastosowanej w nim technologi jest precyzyjnie doprowadza do roślin w ilości, jakiej dokładnie potrzebują. Oszczędność wynosi w niektórych wypadkach nawet 50 %.

Skontaktuj się z nami

Ogranicz zużycie wody nawet do 50%!

Nawadnianie ogrodu - etapu współpracy

Etap 1. Pomiary

Projektowanie automatycznego systemu nawadniania dla danego ogrodu rozpoczynamy od dokładnych pomiarów terenu oraz lokalizacji ujęć wody. Uwzględniamy również ich wydajność i ciśnienie.


Etap 2. Konsultacja

Kolejnym krokiem jest dokładne omówienie z właścicielem ogrodu dostępnych rodzajów urządzeń zraszających oraz sposobu sterowania nimi i miejsca instalacji sterowników.


Etap 3. Konfiguracja

Następnie dobieramy odpowiednie urządzenia nawadniające i umieszczamy je w projekcie.


Etap 4. Realizacja

Po akceptacji prze klienta zaprojektowanego systemu nawadniania przystępujemy do jego realizacji.

Nawadnianie Dąbrowa Górnicza nr 1 Nawadnianie Dąbrowa Górnicza nr 2 Nawadnianie Dąbrowa Górnicza nr 3 Nawadnianie Dąbrowa Górnicza nr 4 Nawadnianie Dąbrowa Górnicza nr 5 Nawadnianie Dąbrowa Górnicza nr 6

Odpowiedni dobór metod nawadniania ogrodu

Przy montażu poszczególnych elementów systemu automatycznego nawadniania, czyli zraszaczy, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko kąt, pod jakim mają działać, ale też zasięg w którym mogą pracować. Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy w ogrodzie istniałyby tzw. suche plamy. Trzeba też pamiętać, że niektóre rośliny znacznie lepiej przyjmują wodę nawadnianiem metodą linii kroplujących, dzięki którym jest ona dostarczana bezpośrednio do ich korzeni.

Podczas montażu automatycznych systemów nawadniania wykorzystywane są produkty uznanych na rynku marek, oparte o najnowocześniejsze rozwiązania inżynierskie. Co ważne instalacja takiego rozwiązania może zostać zastosowana zarówno w ogrodach już istniejących, jak też tych dopiero planowanych. Istnieje również możliwość zaprojektowania i wykonania tzw. zraszacza polowego oraz systemu nawadniania pod osłonami.

Jeśli masz pytania, napisz do nas lub zadzwoń i umów się na rozmowę z naszym specjalistą.

Jeśli masz pytania, napisz do nas lub zadzwoń i umów się na rozmowę z naszym specjalistą.

Skontaktuj się z nami
Porozmawiajmy
o Twoim ogrodzie
Zadzwoń do nas! 509 576 369