Dawniej Kraina
Zieleni
Home
/ Usługi / Zielone ściany

Zielone ściany

Zielone ściany są oryginalnym elementem wystroju nowoczesnych wnętrz, w których są doskonałym przełamaniem dla stali, szkła i betonu.

Ocieplają i ożywiają pomieszczenia, w których się znajdują, nie zajmując przy tym dużo miejsca. Ludzie dobrze czują się w ich pobliżu, dlatego często wykorzystywane są w aranżacjach budynków komercyjnych, jak np. galerie handlowe, biurowce, hotele czy restauracje.

Dlaczego warto mieć zieloną ścianę w swoim domu lub biurze?

Naturalny oczyszczacz powietrza

Największą korzyścią wynikającą z instalacji zielonej ściany w pomieszczeniu jest jednak to, że w naturalny sposób oczyszcza ona powietrze. Nie tylko pochłania CO2, ale także wydziela tlen i usuwa wiele zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych.

... i o wiele więcej!

Ponadto reguluje poziom wilgotności powietrza, nie powodując powstawania pleśni i grzybów. Latem zielona ściana obniża temperaturę wewnątrz pomieszczeń, co pozwala zmniejszyć koszty klimatyzacji. Należy zaznaczyć także, że zieleń w pomieszczeniach korzystnie wpływa na pracowników. Tworzy ona sprzyjający zdrowiu mikroklimat, dzięki któremu w znacznie mniejszym stopniu cierpią oni na takie dolegliwości jak: bóle głowy, podrażnienia oczu, czy bóle gardła. Dzięki działaniu zmniejszającemu stres i zmęczenie zielone ściany korzystnie wpływają również na efektywność pracy.

Skontaktuj się z nami

Zaprojektujemy i stworzymy zieloną ścianę w każdym wnętrzu, niezależnie od tego, jaką funkcję pełni.

Roślinność dobieramy według oczekiwań klienta i warunków panujących w pomieszczeniu, gdzie ma się znajdować. Oferowane przez nas systemy są w pełni zautomatyzowane od względem nawadniania i sterowania oświetleniem, jeśli jest taka potrzeba.

Zielone ściany nr 1 Zielone ściany nr 2 Zielone ściany nr 3
Porozmawiajmy
o Twoim ogrodzie
Zadzwoń do nas! 509 576 369