Dawniej Kraina
Zieleni
Home
/ Usługi / Wodne ściany

Wodne ściany

Ściana wodna – efektowna dekoracja każdego ogrodu, która nie tylko dodaje elegancji całej aranżacji, ale także sprzyja relaksowi.

Ściany wodne są jednym z najmodniejszych trendów w aranżacji nowoczesnych ogrodów. Łącząc ruch wody, powietrza i odpowiednie oświetlenie, możemy uzyskać niezwykle dekoracyjny efekt nie tylko w dzień, ale również po zmroku. Do niedawna najpopularniejszą instalacją wodną stosowaną w przestrzeniach ogrodowych były oczka wodne i niewielkie fontanny. W ostatnim czasie na popularności zyskały jednak ściany wodne.

Same korzyści

Ruch i szum wody znacznie podnoszą atrakcyjność ogrodu. Dodają mu dynamiki, jednocześnie sprzyjając relaksowi.

Odpoczynek w pobliżu ściany wodnej jest szczególnie przyjemny w upalne dni. Zaletą tego typu instalacji jest jednak przede wszystkim to, że mogą one powstać zarówno w dużych, jak i niewielkich ogrodach. W zależności od warunków, jakie mamy do dyspozycji, ściana wodna może być wkomponowana w ogrodzenie, zasłaniać nieciekawą ścianę budynku lub mieć postać wolnostojącą. Spływająca z niej woda krąży w obiegu zamkniętym, dzięki czemu można zbudować ją właściwie w dowolnym miejscu. Jedynym warunkiem jest dostęp do prądu.

Dopasowanie jej do ogólnego stylu ogrodu oraz elewacji domu nie jest trudne, ponieważ do budowy można wykorzystać dużo różnych materiałów i rozwiązań.

Skontaktuj się z nami
Wodne ściany nr 1 Wodne ściany nr 2 Wodne ściany nr 3

Solidna podstawa

Niezależnie od tego, czy ściana wodna ma zostać zamontowana przy budynku, czy będzie stanowić wolnostojący element dekoracyjny, prace przy jej budowie zawsze rozpoczynamy od przygotowania solidnej podstawy, która zagwarantuje jej pełną stabilność i bezpieczeństwo. Następnie powstaje konstrukcja z wybranego materiału, w której ukryta jest instalacja umożliwiająca przepływ wody wraz z pompą i filtrami, a także przewody elektryczne i zbiornik na wodę. Ściana wodna jest gotowa do użytku po wykończeniu jej w wybrany wcześniej sposób, np. poprzez obłożenie kamieniem dekoracyjnym czy betonowymi płytami. Możemy także zaprojektować i wykonać oświetlenie ściany wodnej, dzięki któremu będzie efektownie wyglądać także po zmroku.

Jeśli masz pytania, napisz do nas lub zadzwoń i umów się na rozmowę z naszym specjalistą.

Jeśli masz pytania, napisz do nas lub zadzwoń i umów się na rozmowę z naszym specjalistą.

Skontaktuj się z nami
Porozmawiajmy
o Twoim ogrodzie
Zadzwoń do nas! 509 576 369