Dawniej Kraina
Zieleni
Home
/ Usługi / Usługi pielęgnacyjne

Usługi pielęgnacyjne

Piękny ogród to zadbany ogród. Jego pielęgnacja wymaga jednak sporo zaangażowania.

Jeśli nie masz czasu zająć się nim tak, aby wyglądał perfekcyjnie przez cały rok, z przyjemnością Cię w tym wyręczymy. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem i wykwalifikowanymi pracownikami, posiadającymi duże doświadczenie i potrzebną wiedzę. Możemy Ci zaoferować pełny zakres usług pielęgnacyjnych w systemie abonamentowym lub podczas pojedynczych wizyt.

Skontaktuj się z nami

Zadbamy o odpowiednie nawożenie Twoich roślin

Prawidłowe nawożenie jest warunkiem bujnego wzrostu i zdrowego wyglądu krzewów i kwiatów w każdym ogrodzie. Zaniechanie tej czynności sprawi, że rośliny, szczególnie te o dużych wymaganiach pokarmowych, z czasem zaczną marnieć i staną się mniej odporne na ataki chorób i szkodników. Niewłaściwe nawozy lub zastosowane w nieodpowiednim terminie także mogą zaszkodzić roślinom, a nawet doprowadzić do ich obumarcia. Nasi pracownicy mają ogromne doświadczenie w tej dziedzinie, dzięki czemu potrafią dobrać odpowiednie preparatu, a także rozpoznać objawy niedoborów poszczególnych substancji odżywczych u różnych gatunków roślin.

Przycinanie krzewów

W każdym ogrodzie są krzewy, które wymagają regularnego przycinania. Prawidłowe wykonanie cięć odmładzających czy formujących wymaga jednak sporo wiedzy i doświadczenia. Popełnione błędy mogą zaszkodzić roślinie, dlatego lepiej zdać się w tej kwestii na profesjonalistę, który szybko i sprawnie wykona prace i usunie wszystkie pozostałości po nich. Możemy także sprawnie przeprowadzić wycinkę drzew.

Uratujemy oraz ochronimy Twój ogród przed szkodnikami.

Niekiedy zdarza się, że rośliny w ogrodzie zaatakowane zostaną przez szkodniki lub choroby i jedynym skutecznym sposobem walki z nimi są chemiczne środki ochrony roślin. Wykonanie oprysku wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. Poza tym należy pamiętać o zachowaniu zasad BHP i przestrzeganiu instrukcji producenta w kwestii dawkowania, czasu stosowania oraz karencyjności środka. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu nasi pracownicy potrafią dobrać produkt, który skutecznie usunie dany problem. Przeprowadzamy również odkomarzanie parków i ogrodów.

Najlepiej zadbamy o Twój ogród!

Skontaktuj
się z nami

Zadbamy o odpowiednie utrzymanie Twojego trawnika

Wszyscy chcemy, aby wyglądał jak soczyście zielony dywan. Utrzymanie go w dobrym stanie wymaga jednak sporego wysiłku. Oprócz regularnego koszenia i systematycznego podlewania należy odpowiednio go nawozić, odchwaszczać i przynajmniej raz w roku przeprowadzać jego wapnowanie, aerację czy wertykulację. Poza koszeniem zabiegi te wcale nie są takie proste, jak się wydaje. Zapotrzebowanie trawnika na różne składniki mineralne zmienia się w trakcie sezonu.

Zastosowane nieodpowiedniego preparatu, o niewłaściwej porze może doprowadzić do jego uszkodzenia, przez co trawa długo będzie wyglądać nieestetycznie. Podobnie jest z zabiegami wertykulacji i aeracji. Nieumiejętnie przeprowadzanie, mogą doprowadzić do uszkodzenia mechanicznego. Jak widać, pielęgnacja trawnika wcale nie jest prosta, dlatego lepiej powierzyć ją profesjonalistom, którzy dysonują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, aby sprawnie i szybko wykonać konieczne prace.

Porozmawiajmy
o Twoim ogrodzie
Zadzwoń do nas! 509 576 369